Інсульти є однією з основних причин смертності та інвалідності людей в сучасному світі, викликають серйозні порушення кровообігу головного мозку. Інсульти бувають ішемічними (тобто відбуваються через закупорку або здавлювання судин, на них припадає близько 80% всіх випадків) і геморагічними (розрив судин і мозковий крововилив, інші 20%).
Уникнути летального результату при інсульті дозволяє своєчасне звернення за медичною допомогою, для повернення до нормального життя потрібен комплекс відновлювальних процедур, що дозволяють мінімізувати негативні наслідки. Відповідну терапію в Києві проводимо ми. Дізнатись деталі та записатися на прийом до фахівця ви можете онлайн або в телефонному режимі.
Наслідки інсульту
Інсульт веде до порушення кровопостачання головного мозку, що викликає відмирання його клітин. Через це виникають різні неврологічні проблеми, в тому числі:
- порушення координації або руху, аж до часткового або повного паралічу;
- проблеми з мовою і складності з ковтанням;
- когнітивні розлади (складності сприйняття і / або обробки інформації);
- поведінкові відхилення, включаючи не властиві людині агресію, полохливість та інші прояви;
- больові синдроми;
- порушення роботи основних органів і систем, включаючи травлення, виведення сечі і т.д.;
- психологічні проблеми, в тому числі депресивні стани.
Чи можливе відновлення після перенесеного інсульту
Негативні наслідки неминучі, а їх тяжкість залежить від ступеня ураження мозку, але при певних умовах можливе часткове або навіть повне відновлення хворого. На сприятливий прогноз і повернення до повноцінного життя після інсульту прямо впливає наступне:
- своєчасна діагностика;
- професійна перша допомога та лікування;
- правильний реабілітаційний курс з використанням різних ефективних методів відновлення.
Як тільки в умовах стаціонару вдалося домогтися стабілізації стану хворого, необхідно якомога швидше починати реабілітаційні заходи. Їх мета - відновлення основних функцій головного мозку і організму хворого в цілому. Підбір тієї або іншої реабілітаційної терапії здійснюється в індивідуальному порядку на підставі вивчення історії хвороби, огляду пацієнта неврологом. Швидкість відновлення також індивідуальна і прямо залежить від віку людини, типу, локалізації і обсягу ураження.
Методи лікування наслідків інсульту
До основних видів реабілітації відноситься наступне:
- медикаментозне лікування (тобто прийом лікарських препаратів);
- робота з промовою і проблемами з ковтанням;
- фізіотерапія і мануальна терапія;
- рефлексотерапія;
- робота з психологами;
- дієтологія і т.д.
Важливість реабілітаційних заходів після перенесеного інсульту обумовлена не тільки можливістю повернення до нормального життя, відновленням рухливості, здатності самообслуговування і т.д., але і необхідністю профілактики рецидивів. Без реабілітаційних заходів повторний інсульт, як правило, настає через 1-3 роки.