Епілепсія є одним з найбільш поширених захворювань центральної нервової системи, що виявляється нападами з втратою свідомості або без них. Епілептичні напади відбуваються з причини виникнення патологічної активності в головному мозку, що викликає короткочасні порушення базових функцій людини - рухової, розумової, вегетативної.

Помилка думати, що лікування епілепсії неможливе. Правильний підбір спеціальних лікарських препаратів допоможе 65% пацієнтів позбутися проблеми повністю, а ще 20% хворих - сильно скоротити періодичність виникнення нападів епілепсії. Власне тому не втрачайте свого часу, а відразу ж звертайтеся за допомогою до наших фахівців в Києві.

Причини і фактори ризику епілепсії

Від того, що привело до цього захворювання, виділяють кілька видів епілепсії:

 • ідіопатична. Будь-яких структурних змін головного мозку при такій патології немає, а хвороба розвивається внаслідок спадкової схильності;
 • симптоматична. Таку епілепсію викликає певна патологія мозку, наприклад, крововилив, пороки розвитку, новоутворення, травми, набряки, інтоксикація і т.д .;
 • криптогенна. Це епілепсія, причини якої встановити не вдалося.

Незалежно від природи захворювання, хворому необхідна медична допомога і правильне лікування. По-перше, це обумовлено тим, що через напади можливий летальний результат (синдром раптової смерті при епілепсії). По-друге, додатковим ризиком для пацієнтів виступає можливість отримання сильних травм в результаті падіння. В ході нападу також може статися утоплення у ванні або басейні. По-третє, хвороба серйозно впливає на якість життя.

Симптоми епілепсії

Головним проявом епілепсії виступають напади. Вони можуть супроводжуватися втратою свідомості, судомами в усьому тілі, неусвідомленими діями, про які згодом людина нічого не пам'ятає.

Прийнято виділяти такі види нападів при епілепсії:

 • осередкові. Вони обумовлені виникненням патологічної мозкової активності в певній ділянці кори. Вони проявляються судомами, онімінням в окремих ділянках тіла (кінцівках, обличчі і т.д.). Іноді при такій епілепсії трапляються галюцинації із зором, слухом, нюхом і т.д. Тривають осередкові напади до півхвилини, хворий в цей час може залишатися в свідомості, а згодом детально розповісти про свої відчуття неврологу.
 • генералізовані. Такі напади на тлі осередкових охоплюють обидві півкулі мозку. Вони можуть як супроводжуватися судомами, так і проходити без них.

Судомні генералізовані напади при епілепсії є найбільш страшними для оточуючих. При них потрібно як коректне лікування, так і правильна перша допомога. Генералізований напад включає кілька фаз:

 • тонічну: відбувається напруга всіх м'язів, можливо прикушення язика або сильний крик (тривалість 10-40 секунд);
 • клонічна фаза. М'язові скорочення чергуються з розслабленням. По завершенню фази може відбуватися мимовільна дефекація або сечовипускання (тривалість фази до 5 хвилин);
 • після нападу пацієнт стає сонливим, у нього з'являється головний біль, він засинає, а прокинувшись не пам'ятає про те, що трапилося.

Правильне лікування такої епілепсії допоможе зовсім позбутися від генералізованих судомних нападів або ж мінімізувати їх частоту.

Ще виділяють генералізовані безсудомні напади. Властиві вони в основному дітям і підліткам. Хворий просто завмирає, його погляд спрямований в одне місце, також можливо тремтіння повік і / або закидання голови. Приступ триває мінімум часу (5-20 секунд), через що може взагалі залишатися непоміченим, тобто про епілепсію ні хворий, ні рідні не знають, спроби лікування не розпочинаються.

Діагностика епілепсії

Наші неврологи в Києві починають прийом з огляду та збору анамнезу захворювання (опитуючи хворого або його рідних). А для підтвердження діагнозу використовують електроенцефалографію, яка виступає "золотим стандартом" визначення мозкової активності, в тому числі патологічної, характерною для епілепсії. Так, непідконтрольні спалахи в нейронах можна виявити виключно за допомогою ЕЕГ.

Для виявлення епілепсії вночі використовується один з різновидів традиційної ЕЕГ - відео моніторинг сну. Аналіз мозкової активності здійснюється, коли пацієнт спить, паралельно ведеться відеозапис, що дозволяє фіксувати зовнішні прояви захворювання. Така діагностика дозволяє чітко виявити осередки патології, визначити форму хвороби, підібрати відповідне лікування, яке допоможе позбутися від нападів.

Лікування епілепсії

Основним методом лікування епілепсії є прийом медикаментів. Ключовим завданням стає правильний підбір медикаментів для дорослих і дітей.

Головним видом лікарських препаратів, які допомагають при епілепсії, є антиконвульсанти, тобто протисудомні. Крім цього для лікування виключно в індивідуальному порядку можуть призначатися такі ліки, як:

 • нейропротективні препарати;
 • антиоксиданти і антигіпоксанти;
 • імуномодулюючі препарати.

Крім медикаментозного лікування можуть використовуватися і інші види терапії, в тому числі:

 • дотримання харчового і загального режиму дня (допомагає позбутися і контролювати епілепсію у дітей);
 • кетогенна дієта;
 • психотерапевтичні методики лікування.

Відповідне лікування, види ліків і їх дозування при епілепсії для кожного пацієнта визначаються індивідуально. Потім для контролю ефективності обов'язково проводять ЕЕГ і КТ, далі доза може коригуватися з урахуванням різних факторів (вага, вік, стать, швидкість виведення препарату). Все це виключає можливість самостійного лікування і вимагає тільки кваліфікованої медичної допомоги.

 • Вартість послуг
  • Консультація невролога-епілептолога800
  • Електроенцефалографія (ЕЕГ) стандартна , 15 хв600
  • Електроенцефалографія (ЕЕГ) пролонгована , 30 хв700
  • Електроенцефалографія (ЕЕГ) пролонгована , 60 хв1100
  • Електроенцефалографія (ЕЕГ) стандартна , 15 хв + консультація невролога1000
  • Відео ЕЕГ-моніторинг, 15 хв550
  • Відео ЕЕГ-моніторинг, 30 хв600
  • Відео ЕЕГ-моніторинг, 60 хв940
  • Тривалий відео ЕЕГ-моніторинг, 2 години1600
  • Тривалий відео ЕЕГ-моніторинг, 3 години2200
  • Тривалий відео ЕЕГ-моніторинг, 4 години2800
  • Відео ЕЕГ-моніторинг нічного сну5000
  • Відео ЕЕГ-моніторинг нічного сну (12 годин)7000

Відгуки

 • Карина
  20.06.2021
  Андрей Сергеевич очень грамотный и внимательный врач! В родном городе я прошла не одного невропатолога, но мне нигде не могли помочь, только пичкали лекарствами со страшной побочкой. Ставили эпилепсию без полной диагностики на основании двух приступов, которые случились у меня впервые в жизни. Андрею Сергеевичу я по телефону рассказала свою проблему и он сразу назначил мне обследование видео-мониторинг сна ЭЭГ. В итоге эпилепсия не подтвердилась! Доктор Николайчук нашел причину приступов и избавил меня от пожизненного приема страшных таблеток, которые мне даже не нужны! Спасибо Вам за внимательность и отзывчивость. Для меня Вы - пример настоящего профессионала своего дела!
 • Ирина
  05.06.2021
  Хочу поблагодарить Андрея Сергеевича за его доброту и профессиональный подход к пациентам. Нам ставили эпилепсию мы долго искали доктора который смог бы нам помочь, но вот чудом по рекомендации попали к Андрею Сергевичу,которыйпосле грамотного обследования поставил диагноз и назначил лечение, сейчас нам намного легче.Спасибо Вам доктор за Вашу доброту и чуткость, профессионализм. Мы с Донбасса
 • Ирина
  05.06.2021
  Хочу поблагодарить Андрея Сергеевича за доброту и чуткость,за профессионализм, за правильное подобранное лечение.Пройдя кучу специалистов,помочь смог только Андрей Сергеевич.Он очень заботливый и внимательный к своим пациентам .Не смотря на то, что мы находимся очень далеко, в Донецкой об.,мы очень рады,что попали к этому доктору.Он всегда с нами на связи в любой момент. Спасибо Вам, что Вы есть!
 • Ольга
  29.10.2020
  Доктор высшей категории! Профессионально, быстро и качественно!
 • Марина
  15.08.2020
  Хочу поблагодарить Андрея Сергеевича за проведенное обследование и профессионально подобранное лечение.У дочери эпилепсия,мы сами из Черкасс,нам здесь никто не смог помочь,становилось только хуже.По рекомендации знакомых мы попали к Андрею Сергеевичу и не пожалели! Андрей Сергеевич очень внимательный,заботливый,а главное профессионал в своём деле.Ваше лечение возвращает нас к нормальной жизни, спасибо Вам огромное!!!!

Залиште контактну інформацію і я обов'язково зв'яжуся з Вами

Повідомлення відправлене

Я зв'яжуся з Вами найближчим часом.

Відгук відправлений

Дякую за відгук.