"Золотим стандартом" і найбільш інформативним методом аналізу активності головного мозку виступає ЕЕГ-моніторинг сну, тобто електроенцефалографія протягом всієї ночі. Таке дослідження дозволяє оцінити мозкову роботу у всіх фазах відпочинку: період неспання, який передує засинанню, первинна дрімота, власне сон і етап пробудження.

Процедура такого моніторингу у нас в Києві доповнюється відеозаписом. Ми використовуємо спеціальне обладнання з інфрачервоним підсвічуванням, що дозволить отримати якісну і інформативну картинку, а ваша дитина або ви зможете комфортно відпочивати без включеного освітлення.

Записатися на ЕЕГ моніторинг під час сну ви можете прямо зараз, використовуючи форму на сайті або ж зв'язавшись з нами по телефону.

Відмінності від звичайного ЕЕГ і показання до нічного моніторингу

Класична електроенцефалографія є основним методом обстеження головного мозку, перевірки його структур, аналізу їх активності. Так, нейрони, взаємодіючи між собою, посилають слабкі електричні імпульси, а спеціальний прилад дозволяє зафіксувати їх і розшифрувати, в тому числі, щоб виявити наявність проблем, визначити вогнища захворювання або ж, навпаки, виключити їх.

Дитині може бути рекомендований і так званий відео ЕЕГ моніторинг під час сну. Це більш інформативний метод, оскільки в ході дослідження вдається отримати більше інформації про роботу мозку. Так, наприклад, саме в ході нічного відпочинку часто проявляється епілептиформна активність (у 30% всіх випадків), що і дозволяє нашим неврологам поставити правильний діагноз.

В ході такого моніторингу здійснюється відеозапис, що дає можливість в ході розшифровки зіставляти відеоряд і роботу мозку. За рахунок цього фахівці можуть:

 • визначити вид нападу;
 • визначити вогнище (область, де є патологічні зміни);
 • оперативно відреагувати, якщо дитині потрібна невідкладна медична допомога.

ЕЕГ моніторинг з відео показаний дітям, у яких є проблеми з:

 • сном (включаючи сомнамбулізм, нетримання сечі);
 • пам'яттю;
 • розумовим розвитком, включаючи мовні дефекти;
 • емоційно-психічним станом (дратівливість, агресія і т.д.).

Такий вид діагностики дозволяє виявити такі хвороби головного мозку, як:

 • епілепсія;
 • запальні ураження (енцефаліти);
 • енцефалопатія (незапальне ураження);
 • пухлини.

Підготовка дитини до нічного моніторингу

Оскільки процедура не швидка - фактично триває всю ніч, то дитину слід заздалегідь до неї підготувати. Особливо важливо детально пояснити, що буде відбуватися, якщо малюк досить тривожний і недовірливий, не відразу звикає до чужих людей. Сама електроенцефалографія є безболісною і не викликає будь-якого фізичного дискомфорту. Завдання батьків - забезпечити чаду психологічний комфорт, уникнути зайвого емоційного потрясіння або стресу.

Для дітей невеликого віку найкращим варіантом проведення ЕЕГ в нічний час буде перетворення діагностики в захоплюючу пригоду. У цьому випадку замість тривалого і хвилюючого відвідування медичного закладу в Києві можна отримати цікаву і захопливу розвагу.

Наприклад, ви можете розповісти дитині, що його чекає подорож в космос, але перед цим йому потрібно буде пройти спеціальну перевірку із застосуванням спеціального обладнання. Можна придумати будь-який сюжет, все залежить як від вашої фантазії, так і захоплень та інтересів малюка. Наприклад, заздалегідь в домашніх умовах можна потренуватися з одяганням плавальної шапочки на голову, адже вони злегка нагадує ту, що використовується для ЕЕГ.

Інші базові рекомендації з підготовки:

 • ще в ході первинної консультації з неврологом обов'язково повідомте про те, які лікарські препарати приймаєте ви або малюк (якщо такі є);
 • напередодні потрібно помити голову, але після не застосовувати спеціальні засоби укладки, начебто пінок або гелів;
 • дівчаткам слід зняти різні прикраси (сережки і т.д.), а також розплести волосся;
 • в останню домашню ніч перед проведенням моніторингу спробуйте вкласти дитину спати пізніше звичайного, а розбудити - раніше. Якщо практикується денний сон, то перед відвідуванням клініки, краще обійтися без нього. Завдяки цьому можна буде розраховувати, що малюк буде сильніше звичайного хотіти спати і досить швидко засне в ході моніторингу, незважаючи на те, що знаходиться в незнайомому для себе місці.

Що можна взяти на процедуру ЕЕГ в клініку:

 • буде потрібна піжама або той одяг, який зазвичай використовується вночі. Врахуйте, що процедура проходить виключно без ковдри. Це пов'язано з тим, що при виникненні нападу, нашим лікарям потрібно чітко бачити всі супроводжуючі його прояви і скорочення м'язів. Якщо відсутність ковдри може бути проблемою, то заздалегідь попрактикуйтесь вдома спати без нього, підберіть найбільш комфортні види одягу, здатні замінити його;
 • допустимо взяти з собою легку їжу або закуски. Але сильно захоплюватися вечірнім прийомом їжі не варто: переїдати перед процедурою не можна;
 • для заспокоєння малюка і створення більш звичної обстановки візьміть книжку, щоб почитати на ніч, або його улюблену іграшку.

У кімнаті, де виконується нічний ЕЕГ, передбачено все необхідне, включаючи електрочайник і холодильник для продуктів. Маленькій дитині буде запропонований горщик, а дітям старшого віку і дорослим доступний санвузол.

Протипоказання для відео ЕЕГ-моніторингу

Абсолютних заборон для проведення такого дослідження немає. До відносних протипоказань, через які таку перевірку роботи і активності головного мозку варто перенести на більш пізній термін, відноситься наступне:

 • простудні хвороби, що викликають підвищення температури;
 • харчові розлади, в тому числі діарея;
 • шкірні висипання і / або рани на голові, куди прикладаються електроди.

Остання підготовка і виконання ЕЕГ моніторингу

У призначений день ввечері ви приїжджаєте в нашу клініку. Персонал проведе всі необхідні додаткові консультації, познакомиться з пацієнтом. При проведенні ЕЕГ дитині присутність супроводжуючої особи є обов'язковою вимогою протягом всієї процедури. Для виконання електроенцефалографії на голову наносять спеціальний гель, що поліпшує сигнал, і надягають шапочку з електродами, що зчитують мозкову активність.

Розмір цього капелюха підбирається індивідуально. Крім відеомоніторингу в кімнаті є мікрофони, які забезпечать додатковий контроль стану пацієнта. Після завершення підготовчих робіт, починається сама процедура моніторингу:

 • спочатку виконується діагностика з використанням зовнішніх подразників (звуків, світла і т.д.). У цей період батьки повинні бути морально готові до прояву епілепсії - виникнення нападу;
 • через годину використання подразників припиняється, пацієнт може засипати, після чого стартує другий етап діагностики - моніторинг сну. Так, симптоматика хвороби може проявитися в ході спонтанного пробудження вночі, також можлива епілепсія, яка проходить несвідомо;
 • за 30 хвилин до запланованого пробудження наші медпрацівники розбудять вас, після цього буде повторена процедура ЕЕГ з використанням зовнішніх подразників;
 • в завершенні діагностики всі електроди знімаються, наш лікар проводить огляд і виписує вас.

Результати моніторингу ЕЕГ

Процесом розшифровки нічного моніторингу займається наш досвідчений фахівець в Києві. Детально вивчає отриману інформацію, формує рекомендації та план лікування, якщо потрібно. Провокування нападу необхідно для того, щоб виявити осередок патологічної активності мозку. І чим точніше вдасться його локалізувати, тим вище шанси ефективного медикаментозного лікування хвороби.

Таке ЕЕГ дозволяє діагностувати нічну епілепсію або ж виявити інші різновиди нападів, за якими можуть стояти, в тому числі, психологічні або фізичні проблеми.

По термінах на розшифровку потрібно близько 7 днів, потім ми надамо вам висновок з диском, де зафіксовані найбільш значущі етапи виконаного моніторингу.

 • Вартість послуг
  • Відео ЕЕГ-моніторинг нічного сну5000
  • Відео ЕЕГ-моніторинг нічного сну (12 годин)7000
  • Відео ЕЕГ – моніторинг добовий14000грн

Відгуки

 • Карина
  20.06.2021
  Андрей Сергеевич очень грамотный и внимательный врач! В родном городе я прошла не одного невропатолога, но мне нигде не могли помочь, только пичкали лекарствами со страшной побочкой. Ставили эпилепсию без полной диагностики на основании двух приступов, которые случились у меня впервые в жизни. Андрею Сергеевичу я по телефону рассказала свою проблему и он сразу назначил мне обследование видео-мониторинг сна ЭЭГ. В итоге эпилепсия не подтвердилась! Доктор Николайчук нашел причину приступов и избавил меня от пожизненного приема страшных таблеток, которые мне даже не нужны! Спасибо Вам за внимательность и отзывчивость. Для меня Вы - пример настоящего профессионала своего дела!
 • Ирина
  05.06.2021
  Хочу поблагодарить Андрея Сергеевича за его доброту и профессиональный подход к пациентам. Нам ставили эпилепсию мы долго искали доктора который смог бы нам помочь, но вот чудом по рекомендации попали к Андрею Сергевичу,которыйпосле грамотного обследования поставил диагноз и назначил лечение, сейчас нам намного легче.Спасибо Вам доктор за Вашу доброту и чуткость, профессионализм. Мы с Донбасса
 • Ирина
  05.06.2021
  Хочу поблагодарить Андрея Сергеевича за доброту и чуткость,за профессионализм, за правильное подобранное лечение.Пройдя кучу специалистов,помочь смог только Андрей Сергеевич.Он очень заботливый и внимательный к своим пациентам .Не смотря на то, что мы находимся очень далеко, в Донецкой об.,мы очень рады,что попали к этому доктору.Он всегда с нами на связи в любой момент. Спасибо Вам, что Вы есть!
 • Ольга
  29.10.2020
  Доктор высшей категории! Профессионально, быстро и качественно!
 • Марина
  15.08.2020
  Хочу поблагодарить Андрея Сергеевича за проведенное обследование и профессионально подобранное лечение.У дочери эпилепсия,мы сами из Черкасс,нам здесь никто не смог помочь,становилось только хуже.По рекомендации знакомых мы попали к Андрею Сергеевичу и не пожалели! Андрей Сергеевич очень внимательный,заботливый,а главное профессионал в своём деле.Ваше лечение возвращает нас к нормальной жизни, спасибо Вам огромное!!!!

Залиште контактну інформацію і я обов'язково зв'яжуся з Вами

Повідомлення відправлене

Я зв'яжуся з Вами найближчим часом.

Відгук відправлений

Дякую за відгук.