Електроенцефалографія (скорочено ЕЕГ) - це інформативна діагностика роботи головного мозку, який заснований на дослідженні його електричної активності. Метод використовують для оцінки стану мозкових структур, виявлення змін і порушень в їх функціонуванні, підтвердження нападів епілепсії і т.д.
Пройти ЕЕГ в Києві ви можете у нас. Ми також проводимо і таку форму аналізу мозкової активності, як відеомоніторинг сну, в ході якого аналізується робота мозку протягом нічного часу, а невролог отримує величезні масиви інформації, що дозволяють поставити точний діагноз.
Коли необхідне проведення ЕЕГ головного мозку?
Перевірити роботу мозку і його структур рекомендується, якщо у вас є скарги на:
- напади втрати свідомості;
- порушення пам'яті;
- судоми всього тіла і / або кінцівок;
- напади порушення поведінки;
- зміна концентрації і уваги;
- безсоння;
- часті головні болі і / або запаморочення;
- сильну дратівливість.
Направлення на ЕЕГ, як правило, видає невролог. Крім цього проаналізувати активність мозку і перевірити його роботу також варто при:
- травмах голови;
- перенесеному інсульті;
- підозрах на різні патології мозку, включаючи кісти, інфекційні захворювання, пухлини, проблеми з кровопостачанням;
- вегетативних розладах;
- наявності ендокринних, неврологічних, судинних захворювань;
- необхідності аналізу циклів бадьорості і сну;
- наявності психологічних відхилень без встановленої причини.
Чимало показань для ЕЕГ є і у дітей, в тому числі при:
- частому плачі;
- ходінні уві сні;
- запальності і агресивності;
- відставанні розвитку мови;
- нетриманні сечі;
- синдромі дефіциту уваги (гіперактивності);
- може використовуватись для оцінки загального розвитку дитини, роботи його мозку.
Ще ЕЕГ в Києві неврологи призначають з метою контролю проведеного лікування епілепсії.
Підготовка до ЕЕГ мозку
Складні підготовчі процедури перед ЕЕГ не потрібні. Для підготовки до цього виду діагностики головного мозку рекомендується наступне:
- не їсти деякі продукти за 12-24 години до обстеження, в тому числі напої з кофеїном, газовану воду, шоколад і т.д. У той же час відчуття голоду перед процедурою не рекомендовано (поїсти варто не пізніше, ніж за 2-3 години до обстеження);
- просто помити голову напередодні і відмовитися від використання косметики, включаючи гелі і пінки для укладання волосся;
- щоб метод забезпечив максимально точні і достовірні результати, ваш стан в ході процедури повинен бути гранично спокійним і умиротвореним.
Протипоказання для ЕЕГ
Електроенцефалографія є безболісним і максимально безпечним методом діагностики. У зв'язку з цим він підходить навіть дітям і вагітним. До протипоказань для виконання ЕЕГ відносяться деякі види серцевої недостатності і важких патологій серцево-судинної системи.
Відкласти даний метод дослідження мозку на пізніше слід, якщо у вас є:
- подряпини, рани та інші види травм голови;
- запальні або гнійні ураження шкіри в районі шиї і голови;
- свіжі шви після виконання операції.
Проведення і результати ЕЕГ
Для виконання процедури використовується спеціальний прилад - електроенцефалограф. На вашу голову надівається так звана шапочка з чутливими електродами, які фіксують активність мозку і її зміни. Ці датчики передають на апарат дані про амплітуду мікрострумів. Звичайна процедура виконується в стані бадьорості. Спочатку вас попросять закрити очі і не рухатися, потім дані роботи мозку зчитуються, коли ви моргаєте, глибоко дихайте, перед очима блимає світло і т.д.
Основний результат ЕЕГ - це енцефалограма, тобто графічне відображення мікрострумів активності головного мозку. Її інтерпретація (порівняння з допустимими показниками) дозволить нашому лікарю в Києві зробити медичний висновок, тобто спростувати наявність патологій або поставити точний діагноз.
Для запису на процедуру і / або прийом до невролога вам достатньо заповнити форму на сайті або просто зателефонувати нашим представникам.